1000 - Amberseaside

Įžanga
Pirmasis akvariumas mano namuose atsirado 2003 metais, ir tai buvo mano būsimos žmonos užgaida. Kompromisas buvo pasiektas toks: tebūnie akvariumas namuose, bet aš juo nesirūpinsiu. Ir kaip matote kuo visa tai baigėsi. Bėgo laikas, keitėsi būstai, o akvariumas visada buvo namuose, kad ir kur mes begyventumėm. Mano vaikai gimė prie akvariumo ir galiu pasakyti tai juos nuramindavo ir užmigdydavo geriau nei bet kas kitas.

Atėjo laikas kai bute jau "nebetilpom" prasidėjo naujo būsto paieškos su vienu iš svarbiausių kriterijų - ar ten bus gera vieta kuo didesniam akvariumui. Mintyse skrajojo dvi tonos sūraus vandens, bet kartais reikia ir nusileisti ant žemės, nes tokio projekto preliminari sąmata parodė, kad tam dar nėra tiek uždirbta. Taigi bėgo laikas, radome tinkamą, būstą šeimai ir namų "židiniui" - akvariumui. Jis stovės ten, kur pagal projektą turėjo būti virtuvė  sujungta su svetaine. P.S Teko tikrai nemažai skaityti straipsnių apie akvariumų įrengimą, ir visada trūkdavo informacijos apie kainas, todėl čia pasistengsiu paminėti ir tai, kiek kas kainavo.

Projektas 
  Specialybė mano inžinerinė, todėl projektavimas ir inžinerinis mąstymas man nėra svetimas. Plius jau turėjau šiokią tokią patirtį nes prieš keletą metų įsirengiau "akvariumą sienoje".
Taigi trumpai drūtai apie stadiją: Projektas
    Techninės projekto sąlygos:
  • Akvariumas augalinis
  • Stilius Nature Aquarium 
  • Pratekėjimas 
  • Sumpas 
  • Automatinis vandens papildymas ir keitimas
  • Akvariumas nišoje - uždaras 
  • Ventiliacija 

Akvariumas  930 ltr ir sumpas apie 300 ltr tūrio, vandens turėtų būti apie 1 toną.
Aquarium 230x70x58 (IxAxP cm)
Akvariumo stiklas 12mm, klijavo Stalma, dešinėje pusėje padaryta "šachta" 10 cm pločio ir su keturiomis skylėmis D-50 mm. Pratekėjimas durso principu. Buvo svarstomas ir balkono principas, bet dėl to, kad akvariumas bus nišoje šio varianto buvo atsisakyta. Akvariumas (stiklas) su plevele , šachta, skylėmis ir durso stand pipe kainavo 2500 litų.

Sump 150x40x50 cm
    Sumpas, padarytas iš buvusio akvariumo 150x60x50 cm. Daug kam gali kilti klausimas, kam jis, juk tai augalinis akvariumas, kodėl jis būtent toks? Dar įžangoje rašiau, kad mintys sukosi apie sūrų vandenį. Taigi ir sumpas padarytas toks kad išėmus kelias sekcijas butu nesunku pereiti prie "jūros". O visi kiti sumpo privalumai aptarti jau daug kartu, norėčiau paminėti trūkumus: CO2 išgarinimas ir triukšmas. Kitus trūkumus parašysiu kai akvariumas bus jau paleistas. Sumpas galima sakyti nekainavo, akvariumas buvo pirktas senai už 400 litų. Priekinę sienelę patrumpino "Anfisa", o pertvaras susipjausčiau ir suklijavau pats.
Vieta akvariumui
Akvariumas stovės nišoje, privestas šiltas, šaltas vanduo ir kanalizacija, taip pat po spintele ir virš akvariumo bus įrengta ventiliacija ir prijungta prie namo rekuperatoriaus. Mano nuomone ventiliacija būtina. Kai turėjau 450ltr bute, taip pat įrengiau rekuperatorių. Visgi akvariumas neturi gadinti šeimos gyvenimo kokybės. 






Akvariumo stovas
Stovas akvariumui bus suvirintas iš profiliuoto vamzdžio 40x25 (mm), apdirbtas LMDP. Ant viršaus dviguba klijuota MDP, kurios apačia nutepta Hidroizoliacija. Kodėl ne stalviršis? Todėl, kad taip žymiai pigiau. Tikslių sumų nebepamenu, bet apytiksliai
Stovas - 250 Lt, Paviršius - 100 Lt 


Manau reikia paminėti, kad nuo projekto pradžios iki tol, kol "siela tapo kūnu" praėjo 7 mėnesiai. 
Aquarium + Sump













Spinta
 Kai jau viskas stovėjo savo vietose ir buvo galima viska išmatuoti, atėjo laikas pasirūpinti apdaila. Kadangi nesu baldininkas, pasikviečiau Pirklio Baldus, kad padarytų šį darbą. Bet... jų siūloma kaina pasirodė labai nepriimtina- 3500Lt. Taigi ėmiausi ir šio amato pats. Nubraižiau spintą ir pagal matmenis išsipjoviau pas juos pačius. Plokštės, pjovimas ir kraštelių apdaila kainavo apie 650 Lt, dar apie 150 litų kainavo furnitūra.






Įranga
Filtracija/cirkuliacija:
Cirkuliacinis siurblys Sumpe Resun 7000 ltr/h - 300 Lt
Tetra EX1200: 1200 ltr/h
JBL Cristal profi 500 1200 ltr/h
Bačkos užpildytos lava -2-5 mm (Lavos 25 ltr. pirkau Vokietijoje kainavo apie 60 Lt, tokios smulkios frakcijos LT neradau, bet dabar Bonsai.lt turėtų turėti), ir kempines viršuje ir apačioje.

Šildymas:
Tetra 300W
JAGER 300W 75 Lt.
JAGER 150W

Apšvietimas:
T5 FHO 865 ir 965
Lighting
10X54W T5 HO. Keturios lempos 865, keturios - 965 Osram (šias lempas už labai patrauklią kainą suorganizavo aidass iš forumo aquarium.lt ) ir dvi Croci - PLANT POWER iš zoocentro, pastarosios tikrai labai prastos, šviečia labai silpnai, spektras galbūt ir pakenčiamas, kai kartu dega 865, pirmą kart pajungus neužsidegė, keičiau tris balastus su visais buvo tas pats, trumpas mirgtelėjimas ir vėl tamsa.
Apšvietimas
Tada pabandžiau pajunginėti dažniau t.y įjungti išjungti n kartų ir vuolia - užsidegė, padegusios apie 15 minučių užsideginėjo normaliai ir su kitais balastais. Dar vienas jų trūkumas dėl savo vangaus užsidegimo nepasiduoda dimeriuojamos. Taigi išvada antra kart tokių nepirkčiau. Lempos, droseliai ir antgaliai kainavo ~ 500 Lt.

Refektoriai: 8 vnt JBL Solar reflect ir 2 Juwel. Juwel reflektoriai tikrai ženkliai prastesni nei JBL, montuoti sunkiau, lankstosi kaip jiems reikia o ne kaip aš noriu.
 Nuotraukoje pradėtas muontuoti apšvietimas su JBL reflektoriais. 8 vnt. JBL kaina 410 Lt. 2 vnt. Juwel - 60 Lt.





CO2 :
Balionas, Elektromagnetinis vožtuvas, drop chekeris. Pats balionas nekainavo nieko, ačiū geriems žmonėms, tiesa kranelį reikėjo keisti, šiais laikais jis turi būti su apsauginiu vožtuvu ir kainavo tai 80 Lt. Reduktorius su elektromagnetiniu ir adatiniu vožtuvais pirkau iš ebay, tiesa pakliuvau prie tų laimingųjų kuriems teko susimokėti mokeščius, taigi šis komplektas kainavo apie 320 Lt.
CO2 Reaktoriaus išorinis DIY, padarytas pagal aprašymą esantį čia, tik į vidų įdėjau biobolsų, nes be jų išmesdavo labai daug burbuliukų į akvariumą, kol kas apie jį negaliu pasakyti nieko blogo, tirpina CO2 tikrai efektyviai. KH-3; pH-6,5. Plačiau apie tai vėliau, nes kol kas nesusitvarkau su PH stabilumu. Keliuosi po truputį KH iki 4 ir turbūt atiduosiu pH valdymą kontroleriui ir tieksiu CO2 visą parą, nes skirtumai paros bėgyje gaunasi gan dideli, t.y Ryte pH-7, vakare prieš išjungiant šviesą pH-6,5.

Kita:
DIY Aqua controller su PH-metru, ORP, įvairiais taimeriais, Analoginis OUT 1-10V dimeriavimui, temperatūromis ir t.t Šį "genialų daiktą" litavau jūriniam akvariumui, bet ir čia jis tikrai nepamaišys, savikaina jo gavosi apie kokius 300 Lt. Jei atsirastų elektronikos mėgėjų visas schemas ir softą turiu, tiesa pats nieko nesugalvojau, tai yra vaikinų manau iš Rusijos ar Ukrainos projektas.
RO (atbulines osmozės filtras) iš ebay kaina apie 140 Lt. Pajėgumai jo maži apie 120 litrų/24h, bet mąstant apie pratekėjimą tai yra pats tas.
Pratekėjimas ir/arba automatinis vandens papildymas - praktika parodys ko labiau reikės.
Sumpo užpildai: Biobolsai (15 ltr), kempines, lava 2-5 mm (10ltr), lava 8-16 mm (20ltr.), ir tai kas liko iš "bačkų".
Aquarium P&ID















Kompozicija


Kompozicija pasirinkau U formos. Naudojau medžių šaknis (Lietuviškas) ,o vėliau apsisprendžiau dėti ir akmenis. Viena šaknis kilmės iš Šventosios upės, kita iš pelkių prie Karklės. Akmenys iš Frezijos pavadinimų jų nežinau, bet kaina apie 200Lt už tris vienetus. Formuojant kompozicija labai padėjo informacija aprašyta čia...  ir forumų dalyviai.
Buvo padaryta keletas variantu.








Ir dar po ilgo stumdymo dėliojimo ir skaitymo, skaitymo, skaitymo...apsispręsta apsistoti ties šiuo variantu:
Kompozicija

















Gruntas

 Akvariumo "dirvožemį" dariau pagal amania . Receptas iš Lietuvoje prieinamų medžiagų gavosi toks:

Apatinis sluoksnis:
   Lava  EHEIM EHFILAV (frakcijos 8-12mm) ir lavos skalda iš Frezijos 8-16 mm sumaišiau su granuliuotom durpėm JBL TORMEC ACTIV sąntykiu [1 stklinė durpių]:[10ltr.Lavos]. Lavos sunaudota ~50 ltr. TORMEC 1 ltr.
    P.S Iš Eheimo lavos 10 ltr, atsijojus, reikiamos frakcijos liko gal tik 2 litrai, tada Frezijoje radau lavos skaldos 8-16 mm, maišelis, bijau pameluoti kiek litru 15 ar 18, kainavo 35 litus. Palyginus su EHEIM nesiskiria nieko, tik savaime suprantama reikėjo geriau praplauti. Juolab, kad eheimo 5 litrai lavos kainuoja beveik 80 litų.


Vidurinis sluoksnis: 
  •  Pabarsčiau aktyvuotos anglies miltelių 2 arb. Šaukšteliai 40X40cm dugno ploto (Naudojau sutrintas SERA ).
  • Bakterijų kolonija ADA BACTER 100 (parsisiunčiau iš čia ...)
  • Ir užpurškiau Prodibio - BIO TRACE
  • Užbėriau biohumuso [100 ml humuso]:[1ltr.Lavos] Virtą  biohumusą maišiau su eheimo lavos atsijom iki 5 mm. Humuso sunaudojau du maišelius po 5 ltr 
  •  Mikroelementų šaltinis JBL - Florapol. Sunaudojau 2x700g.
  • Armavimo tinklelis
Viršutinis sluoksnis:
    Akadama, substratas Bonsams. Sunaudojau 6 vnt. po 14 ltr. Vienas maišas 95 Lt. Pirkau Alytuje iš Bonsai.lt.
Nuotraukos iš grunto ruošimo:




Supylus 2/3 grunto vaizdas yra toks:










Paleidimas
 Sistemą paleidinėjau pagal metodiką aprašyta amania. Pradžioje paleidinėjau sumpą. Jo paleidimas užtruko apie tris savaites su trupučiu, tikėjausi aišku greičiau. Paleidimui naudojau amoniaką iš vaistinės, per dieną sulašindavau apie 5 ml, per visą laiką sunaudojau 2 buteliukus amoniako. Kodėl procesas užtruko? Manau buvo kaltas Ph, jis sukildavo iki 8,6 ir daugiau. Nitritų sumpe pradėjo atsirasti jau po kelių dienų, o nitratų niekaip, stebėjau LABAI didelius kiekius nitritų, viršijančius testų skales, o va nitratų iki 10 mg/l. Trečią savaitę pradėjo atsirasti ir didesni nitratų kiekiai (virš 30 mg/l), o nitritai mažėjo. Taigi nusprendžiau, kad azoto ciklas jau beveik praėjo. Sumpas taip prasisuko dar gerą savaitę, amoniako nebelašinau ir testų nebedariau.
Laikas buvo pasirūpinti ir žaliosios masės užpirkimu, susirinkti didelį kiekį reikiamų augalų, Klaipėdoje ir iš skelbimų, buvo sudėtinga, todėl pasirinkau lengvesnį, bet brangesnį kelią. Kreipiausi į Amaniją Šiauliuose, ten viską ir susikomplektavau, aišku visai nemažai turėjau prisiauginęs ir savo eksperimentiniame augalineme 60L sodelyje. Visa žalia masė ir 7 Amano krevetės (Neocardinia japonica) kainavo apie 600 litų. Taigi buvo gan sunki diena, 300 km ir sodinimo darbai iki paryčių. Sodinimui ir kelmų aprišimui sugaišau apie 10 valandų. pripylus vandens gavosi štai toks vaizdas.
2010 10 05 Vaizdas po apsodinimo
Temperatūrą pirmajai savaitei atstačiau 22 laipsnius per sumpą pajungiau 2 išorinius filtrus (Tetra ir JBL), nes dar negalėjau normaliai pajungti pagrindinio siurblio, buvo problemos su srautais ir jų paskirstymu. Kadangi gruntas "sotus" būtini labai dažni vandens keitimai, tam tikslui pajungiau pratekėjimą, tokiu būdu į akvariumą per parą įbėga apie 100-150 litrų osmosinio vandens. Per parą į akvariumą įdedu po 15 g DIY mišinuko (Kalio sulfatas+Magnio sulfatas+gipsas). Apšvietimas pirmąją savaitę 10 valandų (2x54W-10h(DIM-nuo 0 iki 100% užsidega per 1 valandą), 2x54W- 7h, 2x54W- 4h). Testų rezultatai praėjus penkioms dienoms po akvariumo paleidimo:
Ph-6,5; KH-2; GH-6; NH4-0; NO2-0; NO3- 3-5 mg/l; PO4-0,1-0,2 mg/l;
CO2 pradėtas leisti praėjus keturioms dienoms, kai jau buvo sutvarkyti srautai ir į darbą kibo pagrindinis siurblys, kurio teorinis našumas 7 m3/h, o praktinis praėjus pro visas alkūnes gaunasi kokie 4 m3/h. Pradžioje CO2 labai mažai (1 burb. į sekundę), drop checker-is mėlynas. Po savaitės temperatūra pakelta iki 25 laipsnių. Didinami CO2 kiekiai kol "drop checkeris" pažaliuoja.
3,5 savaitės po starto
Praėjus 3,5 savaitės po starto akvariume suveši dumbliai ir supūva pellia. Diagnozė per liesas vanduo, per dideli PH svyravimai (per mažas KH) . Pradedu dozuoti Mikro ir Makro, sukeliu KH iki 4-5(vandens iš krano pagalba), pH valdymą pajungiu per kontrolerį nustatau 6,7(histerizė 0,05). Augalų augimo tempai kyla akyse, dumblių irgi. Tenellus visas apaugęs barzda, samanuose, ypatingai Fissidens fontanus gausiai auga žalias siūlinis dumblis. Javos samanoje dumbliai daugiausia ten, kur didelė srovė. Labai gerai jaučiasi Alternanthera reineckii* - auga akyse, leidžia naujus ūglius, spalva ryški. Anubio augimo tempai irgi geri - gaunu po vieną naują lapelį kas 3-4 dienas. Rotala macrandra auga greitai bet keistai, spalva nebe tokia intensyvi lapų viršus žalias, lapai ploni - manau persistengiau su NO3-30 mg/l, nes šiam augalui patinka - žemesnės nei 10 koncentracijos NO3.
Praėjus mėnesiui po akvariumo starto, nebeapsikenčiu kiekvieną dieną ravėti dumblius ir imuosi kraštutinių priemonių - Gliutaraldehido. Plačiau apie tai čia ir čia.

Naudoju Korsolex ready to use (2,1% glutaraldehido) tokiomis dozėmis:

  • 1 d. 10 ml -100 ltr nieko blogo nepastebėjau, gero irgi.
  • 2 d. 20 ml -100 ltr. Vanduo pabalo (tapo matinis), raginis ir barzda jau po 8 h akivaizdžiai supilkėjo arba gal galima sakyti nubalo. žalias siūlinis truputį pagelsvėjo, ir vakare buvo žymiai lengviau juos ravėti.
  • 3 d. 20 ml -100 ltr. Vanduo matinis labiau nei antra d., dingsta elektra 7 h, vanduo ir smirdi ir kvepia šampūnu vienu metu, kaip viduramžių dama , žuvys prie vandens paviršiaus, atsiradus elektrai matosi gausybė ciklopo, galbūt dafnijos, nemažai krevečių mailiaus, reiškia dar nemirė. Pajungiau skimeri(likęs nuo jūros) 2,5 t/h aeracijos tikslais, pakeičiau vandens apie 30 %, per naktį palieku RO ir krano pratoka (1/2). Dumbliai tirpsta ("pūva"), siūlinis žalias panašu kad dar gyvybingas. per naktį vanduo išskaidrėjo, liko tik šampūno kvapas.
  • 4 d. 15 ml - 100 ltr. Vanduo skaidrus, tenellus ir vyšnia akivaizdžiai davė šuolį.
  • 5d. 20 ml - 100 ltr. Vanduo vėl pabalo, daugiau 20 ml nebepilsiu, kai kurie dumbliai prie apšvietimo atrodo violetiniai. Žalias siūlinis vis dar gyvas tik augimas apstojęs.
  • 6d. 15 ml. - 100 ltr. vanduo matinis augalai be perlingo, užlinko ramirezis, nematau nei vienos krevetės (įleidau 10 puntius dennisoni, gali būti , kad jie užvalgė), žalias siūlinis kaip gyvas taip gyvas.
2010 11 17,  7 savaitės po paleidimo
Nustojus dozuoti, vanduo tapo skaidrus, krevetės pasirodo gyvos, tik nebe tokios drąsios. Augalai davė akivaizdų šuolį. Taigi vaizdas praėjus 7 savaitėms po starto. Padidinau apšvietimo intensyvumą ir sumažinau laiką, negaliu niekaip išprašyti žalio siūlinio dumblio iš samanų. Sumažinus intensyvaus apšvietimo laiką nuo 6 valandų iki 4 (turiu omenyje laiką kai šviečia visos lempos max) žalio siūlinio dumblio augimas aprimo, ir po geros savaitės matosi ir degradavimo požymiai. Beja labai gerai užsifiksavo ir vaizdas ilgastiebių augalų augimas aprimo. Barzdos ir kitų dumblių yra likę bet labai labai nedaug ir bendro vaizdo negadina.
2011 01 07 Prieš kirpima, arba po atostogų.

2011 02 20

Place to relax
2011 07 31 Akvariumas sudalyvavo IAPLC (The International Aquatic Plants Layout Contest 2011) ir užėmė 450 vietą. Šiuo metu akvariumas išardomas, keičias gruntas ir daromas naujas aquascapas, na o šis puslapiukas atnaujinamas nebebus.
2011 07 31 IAPLC 450' Amberseaside
  






Flora
Microsorum pteropus (Java fern)
Microsorum pteropus (Windelov)
Anubias barteri
Taxiphyllum sp. (Flame moss)*
Taxiphyllum barbieri (Java Moss)
Fontinalis antipyretica (Willow Moss) "Gigantea"
Vesicularia montagnei (Christmas Moss)*
Fissidens fontanus (Phoenix Moss)*
Plagiomnium affine (Pearl Moss)*
Plagiomnium Trichomanes
Monosolenium Tenerum (Pellia)
Riccia fluitans
Echinodorus tenellus
Blyxa auberti -
Blyxa japonica
Eleocharis acicularis
Eleocharis parvula
Marsilea hirsuta*
Didiplis diandra
Mayaca fluviatilis*
Hygrophila Diformis*
Micranthemum umbrosum*
Alternanthera reineckii*
Rotala macrandra red*
Ludwigia ovalis*
Hygrophila corymbosa - 
Echinodorus Reiner's Felix
Vallisneria spiralis
Acorus gramineus
Hygrophila polysperma "Rosanervig"
Pogostemon stellatus "Eusteralis"*
Echinodorus latifolius
Nymphaea lotus "zenkeri"
Aponogeton Undulatus*
Proserpinaca palustris "Cuba"*
...............
Vallisneria nana
Rotala rotundifolia "Green"
Lilaeopsis brasilensis
Hemianthus callitrichoides "Cuba" - HC
Microsorum pteropus - Narrow leaf java fern
Microsorum pteropus - Needle leaf java fern
Pogostemon helferi
Samolus valerandi








Micranthemum  umbrosum
Rotala macrandra red


Alternanthera reineckii
Hygrophila Diformis
Rotala macrandra
Alternanthera reineckii

Fissidens fontanus
Flame moss
Mayaca fluviatilis
Riccia fluitans

Marsilea hirsuta  
Ludwigia ovalis
Plagiomnium affine
Christmas Moss

Plagiomnium trichomanes
Proserpinaca palustris "Cuba"
Pogostemon stellatus "Eusteralis"


Aponogeton Undulatus







Mayaca fluviatilis



























Fauna
11 Neocaridina heteropoda (red cherry)*, 7 Neocardinia japonica (Amano krevetės)*, 2 Atyopsis moluccensis (Filtruojanti krevetė), 9 Ancitrus, Gyrinocheilus aymonieri (trintukas), Botia, 4 Microgeophagus ramirezi*, 45 Paracheirodon innesi (Neonas), 10 Puntius dennisoni*, 1 Otocinclus affinis, 10 Apistogramma cacatuoides "Double Red".
Microgeophagus ramirezi
Puntius dennisoni






Neocaridina heteropoda (red cherry)


Neocardinia japonica














Užkulisiai

Po spintele
Aqua Controller

CO2 Reactor
Ex. Canister filter

Wiring
Piping








20 komentarų:

  1. Romandas, sveiki! Очень интересный и подробный рассказ. Спасибо большое. Буду приходить в гости.

    Labai įdomus ir išsamus pasakojimas. Labai ačiū. :) aš ateisiu dėl vizito.

    AtsakytiPanaikinti
  2. Tinkamas apmokymas tiek naujokui tiek pazengusiam.
    Asmeniskai didelis dekui Romandui uz visokeriopa tiek materialine,moraline pagalba puoselejant akvariuma.
    Aurelijus.

    AtsakytiPanaikinti
  3. ispudingas straipsnis!!!
    darbo ideta daug, stengtasi daug. tikrai vertas demesio.
    na manau visiem idomu, kiek tas malonumas tau bendrai kainavo?

    AtsakytiPanaikinti
  4. Puikus akvariumas. Tiek daug pastangu, taciau rezultatas viska atperka. Straipsni buvo labai idomu skaityti. Sekmes priziurint.

    AtsakytiPanaikinti
  5. Sveikas, puikus straipsnis.

    "Kai turėjau 450ltr bute, taip pat įrengiau rekuperatorių. "

    Gal gali plačiau apie tai kaip jis buvo padarytas? ačiū :)

    AtsakytiPanaikinti
  6. Ačiū visiems kas aplankote šį blogą.jei kyla klausimų klauskite bandysiu atsakyti. dažniausias klausimas: ką darytum kitaip ?
    Atsakau- nedėčiau Akadamos, nepatinka man ji labai aktyvūs dumbliai, augalai tiesa irgi aktyvūs.

    Kainas as minėjau straipsnyje, o jei tingisi sumuoti tai kainavo daugiau nei 10 KLt.

    GB- nežinau ka galima plačiau parašyti apie rekuperatorių? tiesiog ištraukiam šilumą ir drėgmę iš po akvariumo esančios spintelės ir virš akvariumo esančios ertmės, ir metam tą šilumą ne lauk, o panaudojam ateinančiam iš lauko šviežiam orui pašildyti.

    AtsakytiPanaikinti
  7. Tai kaip supratau radai bute vietos tokiam daiktui :)
    http://www.ventilation-system.com/cat/508/

    AtsakytiPanaikinti
  8. Bute turėjau isidėjes Misubishi VL100U-E mini rekupą. O dabar naudoju Renovent HR medium.

    AtsakytiPanaikinti
  9. As kaip tik apie ta mini Mitsubishi VL 100U-E galvoju, kokia Jusu nuomone apie ji? Ar juntamas efektas? ar tikrai mainai vyksta efektyviai? ar tai bereikalingos papildomos elektros sanaudos?

    AtsakytiPanaikinti
  10. ~25W tai čia ne sąnaudos :) Efektas akivaizdus, jau po dienos ant langu nematysi nė lašelio kondensato, drėgmė namuose normalizuojasi, kas laikant akvariuma svarbu, plius atsiribosi nuo gatves triukšmo ir t.t
    prie didelio minuso aš jį išjungdavau, o taip dirbdavo non-stop ant low režimo, ant high tik kai nebudavau namie, pastaruoju režimu jis man per garsus buvo. Butui tai tikrai geras dalykas.

    AtsakytiPanaikinti
  11. Puikus pamokymas priverciantis apsigalvoti norinciau isigyti akvariuma

    AtsakytiPanaikinti
  12. tai mano svajone 1000litru super,tai nepakartojima.as dar naujokas tik 3men kaip turiu akva tai suo metu turiu 240litru.tai bandomasis.

    AtsakytiPanaikinti
  13. grazus reginys,super,dar tokio grozio nemaciau

    AtsakytiPanaikinti
  14. Labiausiai vertinu tavo įdėtą darbą ir žinias

    AtsakytiPanaikinti
  15. Akvariumas atrodo super. Norėjau pasiteirauti kaip pas tave veikia automatinis vandens keitimas (kaip išpildytas)? Ar yra kažkoks apsauginis vožtuvas ar sklendė, kad vanduo nepersipiltų? Aš pas save taip pat bandau įdiegti automatinį vandens keitimą, tik problema tame, kad nesugalvoju kaip apsaugoti akvariumą nuo persipylimo. Kadangi pas mane yra nusiurbiamas vanduo siurbliuko pagalba, o ne "samatioku" išbėga, tai pripilinėjant akvariumą svarbu, kad nebūtų per daug vandenuko pasiųsta į jį. Pripylimas startuoja įjungus el. vožtuvą, tai teoriškai būtų galima tikslų laiką užduoti kiek vožtuvas bus atviras, bet jei išsiurbimo surbliukas pastrigtu ar panašiai būtų daug bėdos. Bandžiau naudoti WC bakelio mechanizmą, bet netinka dėl to, kad vanduo prisipila ne iki akvariumo viršaus (plūdės pakėlimui trukdo dangtis).

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Visgi nieko geriau ir patikimiau buitiniame lygmenyje už tualeto bakelio principą nerasi, o tokio principo konstrukcijų yra labai daug, netgi specialių skirtų akvariumams, reikia tik paieškoti. Pas mane vandens keitimas padarytas tiesiog principu tokiu kad jei vandens per daug jis išbega į kanalizaciją per reguliuojamo aukščio angą*, tolimiausiame nuo šviežio vandens patekimo į akvariumą, taške (t.y sumpe prie gražinimo siurblio). o sistema paprasta vakare užgesus šviesai, kiekvieną dieną, prasideda vandens keitimas, ir paryčiais - prieš suveikiant trašų dozatoriams baigiasi. pakeičiu apie 80-100 ltr. vandens (RO+kranas), kiekvieną naktį, galėčiau gal keisti ir daugiau, bet riboja RO filtro našumas. Toleto bakelio principas pas mane naudojamas avariniais atvejais, dingus elektrai ir išsijungus gražinimo siurbliui per ankčiau minėta angą* išteka apie 70-100 litrų vandens, atsiradus elektrai lygis grįžtamo siurblio sekcijoje buna kritiškai žemas ir gali siurblys gali pradėti dirbti sausai, va čia ir suveikia toleto principas ir ileidža greitai trūkstama vandens kiekį.

      Panaikinti
  16. 1 zodis - PASAKA

    AtsakytiPanaikinti
  17. Kiek kainuoja toki akva islaikyt per menesi?

    AtsakytiPanaikinti
  18. Tikrai superinis projektas, labai detaliai, suprantamai aprasyta. As dabar realizuoju projekteli su 6oo ltr. kampiniu "bliudu"ir kadangi irgi konstruoju metalini stova )rema), mano kyla klausimas kokias kojeles ir kiek naudojote savo remo konstrukcijoje (regis jos reguliuojamos)/

    Aciu.

    AtsakytiPanaikinti
  19. Kojelės buvo m10 varzteliai įsukti į privirintas veržles. Išlyginimui. Po to viska užpyliau betonu, o išorę apklijavau plytelėmis.

    AtsakytiPanaikinti